O nas

Nasza firma została założona w 2011 roku, a jej powstanie poprzedzone było kilkuletnim doświadczeniem w zastosowaniu wierzby wiciowej, jako materiału do produkcji różnorodnych wyrobów, które stanowią naszą aktualną ofertę.

Podstawą produktów naszej firmy jest wykorzystanie wierzby wiciowej. Posiadamy własną plantację wierzby, dzięki czemu mamy możliwość wykorzystania materiału najwyższej jakości, pozwalającego na trwałość i świeżość żywych, rosnących produktów.

Uniwersalność wierzby i wierzbowych produktów:

  • produkty wierzbowe są wyjątkowo trwałe;
  • umiejscowienie wierzbowych, żywych i zielonych elementów parku, placu zabaw czy ogrodu przyciąga wzrok i uwagę, intryguje i zaprasza do interakcji;
  • żywa ściana wierzbowa wygląda imponująco, pasuje prawie w każdym otoczeniu, ożywia, urozmaica przestrzeń;
  • płoty z suchych pędów wierzby sprawiają, że otoczenie staje się wyjątkowo estetyczne, nie inwazyjne, jak płot stalowy czy betonowy;
  • naturalnie wpisują się w każde otoczenie, zarówno na wsi, jak i w mieście;
  • dobrze komponują się z innymi materiałami cegłą, kostką brukową, betonem, metalami;
  • zastępują dotychczas stosowane materiały – beton, stal i inne metale czy tworzywa sztuczne.

Tradycyjne i ekologiczne produkty rękodzielnicze:

Wyroby naszej firmy wykonywane są ręcznie, bez szablonów i elementów wyprodukowanych fabrycznie. Dzięki temu pozwalają na realizację elementów wymyślonych i zaprojektowanych przez klienta.

Elastyczna oferta firmy dostosowuje się do potrzeb naszych klientów. Wierzba jest gatunkiem typowym dla polskiego krajobrazu, po latach nieobecności ponownie wraca do wszechstronnego użytku w ogrodnictwie i architekturze. Zastosowanie wierzby to ekologiczne podejście z zastosowaniem wyłącznie organicznych produktów, w całości biodegradowalnych.

Projekty na zamówienie

Każde z indywidualnych zamówień może być dostosowywane do potrzeb klienta. Idea rosnących płotów oparta jest na naturalnej zdolności wierzby do adaptacji w prawie każdych warunkach, łatwości ukorzeniania i wyjątkowo szybkiemu wzrostowi, co sprawia, że już w roku posadzenia wierzbowy płot wygląda imponująco, rośnie wysoko i spełnia funkcje przewidziane dla jego zastosowania. Po każdym przycięciu pędy rosną coraz gęściej, a płot wygląda jeszcze okazalej.

Usługi posprzedażowe związane z pielęgnacją naszych produktów

Firma oferuje również usługi posprzedażowe związane z pielęgnacją wszystkich produktów.

Nasza firma powstała dzięki wsparciu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet 6 „Rynek pracy otwarty dla wszystkich”, Działanie 6.2 „Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013.